Detoks - na czym polega odtruwanie?

Detoks polega na oczyszczeniu organizmu z toksyn spowodowanych zatruciem alkoholem, wyrównanie zaburzeń wodno elektrolitowych, poziomu jonów potasu, sodu, magnezu, usunięcie lub złagodzenie objawów abstynencyjnych psychicznych i somatycznych. Leczenie schorzeń towarzyszących, wywołanych lub zaostrzonych przez alkoholizm, zapobieganie lub łagodzenie powikłań - głównie padaczki alkoholowej i majaczenia alkoholowego.

Detoksykacja - gdzie wykonać?

Detoksykacja organizmu powinna być przeprowadzona w sposób profesjonalny, w warunkach szpitalnych lub profesjonalnego ośrodka leczenia uzależnienia alkoholowego. Innym, ważnym zadaniem tego etapu leczenia choroby alkoholowej jest motywowanie pacjenta do podjęcia lub kontynuacji kompleksowego leczenia odwykowego.

Detoksykacja w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień

Detoksykacja organizmu w DWOREK OPARTOWO to bezbolesne i bezpieczne oczyszczanie organizmu z alkoholu,  leków oraz toksycznych produktów powstających w trakcie przemiany tych substancji. Przywraca prawidłowe funkcjonowanie organizmu, pozwala znieść nieprzyjemne i niebezpieczne dla zdrowia objawy zespołu abstynencyjnego, a także przywraca siły do pracy i poprawia samopoczucie.

Detoksykacja - jak wygląda zabieg?

Zabieg detoksykacji organizmu prowadzony jest po ścisłą kontrolą lekarską i pełną opieką pielęgniarską. Przy przyjęciu każdy pacjent jest dokładnie badany. Ocena stanu pacjenta pozwala na ewentualne zastosowanie leków niezbędnych przy zabiegu detoksykacji.

W naszym ośrodku po zakończonej detosykacji organizmu prowadzona jest psychoterapia, która ma na celu przyswojenie wiedzy na temat mechanizmów rządzących uzależnieniem oraz zdrowieniem czyli trzeźwieniem.

Pacjenci opuszczają ośrodek po kuracji wolni od substancji zmieniających ich świadomość z dalszymi zaleceniami terapeutyczno-leczniczymi.

Warto podkreślić, że detoks, czyli odtruwanie organizmu z toksyn robimy niemalże w domowych warunkach przy zastosowaniu najnowszych metod - kroplówek witaminowych (bezbolesnych wlewó dożylnych). 

W trzeźwieniu nie chodzi tylko o oczyszczenie organizmu z toksyn jak i niespożywanie alkoholu. Trzeźwienie to nauczenie się nowego, trzeźwego postrzegania świata i korzystania z tego co nas otacza przy niezmienionej świadomości.

To dajemy naszym pacjentom. Im szybciej osoba uzależniona podejmie decyzję o właściwym leczeniu uzależnienia, tym szybciej zacznie się cieszyć szczęściem jakie płynie z trzeźwego życia.

Należy pamiętać, że przestać pić to nie sztuka. Sztuką jest nie zaczynać. Aby tak się stało należy przejść właściwe kompleksowe leczenie uzależnień i dalej je kontynuować.

Karta Informacyjna

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień

Opartowo 2
19-206 Rajgród
woj. Podlaskie


Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 18:00

Nr konta
55 1140 2004 0000 3402 7875 1181

Szybki kontakt
Telefon +48 888 606 986
E-mail biuro@dworek-opartowo.pl

PAMIĘTAJ!
Uzależnienia można leczyć skutecznie!

Nie zwlekaj, leczenie uzależnień zacznij już dziś. Przyjedź do naszego prywatnego ośrodka leczenia uzależnień w województwie Podlaskim i razem z nami podejmij walkę o trzeźwe jutro!

Bezpłatna konsultacja