Leczenie lekomanii

Leczenie lekomanii w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień "DWOREK OPARTOWO" odbywa się dyskretnie i niemalże w domowych warunkach. 


Lekomania jak każda inna choroba, im wcześniej zostanie rozpoznana i podjęte zostanie prawidłowe leczenie, tym większe szanse na przeżycie zyskuje pacjent...

Lekomania jest chorobą. Ze względu na to, iż prawie zawsze rozwija się jakby poza świadomością człowieka oraz że wywiera szereg bardzo negatywnych skutków w organizmie i psychice człowieka, jest chorobą bardzo groźną.

Osoby trwale uzależnione od leków nieświadomie częściej oczekują na śmierć niż podejmują skuteczne leczenie lekomanii, co czyni lekomanię jeszcze bardziej niebezpieczną. Jeśli zauważysz u swoich bliskich pierwsze symptomy choroby, powinniśmy skierować kroki osoby uzależnionej do specjalistycznej placówki zajmującej się leczeniem uzależnień lekomanii.


DWOREK OPARTOWO zajmuje się kompleksowym leczeniem uzależnień od środków psychoaktywnych, w tym od leków.


Pacjent przyjmowany do prywatnego ośrodka leczenia lekomanii, w pierwszej kolejności poddawany jest szeregowi badań i oznaczeń, które służą ustaleniu stanu zdrowia pacjenta - poziomu zatrucia organizmu substancją szkodliwą oraz schorzeń wywołanych jej nadużywaniem. Następnie podejmowany jest proces detoksykacji, czyli odtrucia organizmu pacjenta od zażywanych leków. Równocześnie wprowadzane jest leczenie lekomanii farmakologiczne, które ma dwojaki znaczenie.

Po pierwsze, wspomaga sam proces detoksykacji poprzez niwelowanie negatywnych skutków odstawienia środka psychoaktywnego. Po drugie farmakoterapia stosowana jest jako leczenie celowane schorzeń spowodowanych nadużywaniem leków.

Lekomania - terapia i psychoterapia

Równocześnie do odtrucia i leczenia farmakologicznego, wprowadzana jest psychoterapia.

W jej skład wchodzą sesje terapii indywidualnej i grupowej, warsztaty i szkolenia terapeutyczne a także spotkania z osobami borykającymi się z tym samym problemem. Połączenie trzech podstawowych elementów terapii leczenia lekomanii z kwalifikacjami i kompetencjami lekarzy i specjalistów daje chorym na lekomanie szanse na powrót do normalnego życia. Wielu z absolwentów ośrodka, którym udało się wygrać z nałogiem jakim jest lekomania, twierdzi że było to jakby narodzić się na nowo i zacząć prowadzić wartościowe życie.

Prowadzona psychoterapia ma na celu przyswojenie wiedzy na temat mechanizmów rządzących uzależnieniem jakim jest lekomania oraz rządzących zdrowieniem czyli trzeźwieniem.


Pacjenci opuszczają DWOREK OPARTOWO po kuracji wolni od substancji zmieniających ich świadomość z dalszymi zaleceniami terapeutyczno-leczniczymi.


Warto zaznaczyć, że leczymy lekomanię niemalże w domowych warunkach przy zastosowaniu najnowszych metod (bezboleśnie). Leczymy lekomanię i osoby uzależnione od leków z bardzo dobrymi wynikami, nawet ciężkie przypadki kliniczne. W trzeźwieniu nie chodzi tylko o nie zażywanie leków. Trzeźwienie to nauczenie się nowego, trzeźwego postrzegania świata i korzystania z tego co nas otacza przy niezmienionej świadomości. To dajemy naszym pacjentom. Im szybciej uzależniony od leków podejmie decyzję o właściwym leczeniu lekomanii, tym szybciej zacznie się cieszyć szczęściem jakie płynie z trzeźwego życia.

Należy pamiętać, że przestać zażywać leki to nie sztuka. Sztuką jest nie zaczynać. Aby tak się stało należy przejść właściwe kompleksowe leczenie lekomanii i dalej je kontynuować.

Karta Informacyjna

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień

Opartowo 2
19-206 Rajgród
woj. Podlaskie


Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 18:00

Nr konta
55 1140 2004 0000 3402 7875 1181

Szybki kontakt
Telefon +48 888 606 986
E-mail biuro@dworek-opartowo.pl

PAMIĘTAJ!
Uzależnienia można leczyć skutecznie!

Nie zwlekaj, leczenie uzależnień zacznij już dziś. Przyjedź do naszego prywatnego ośrodka leczenia uzależnień w województwie Podlaskim i razem z nami podejmij walkę o trzeźwe jutro!

Bezpłatna konsultacja