Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu to leczenie ciała, duszy i umysłu. Oznacza to, że alkoholizm nie wynika z żadnej innej choroby czy zaburzenia, ale sam w sobie jest chorobą, z której wypływają dalsze konsekwencje, między innymi wiele chorób wtórnych.


Nie ufaj środkom zastępczym - wybierz kompleksowe leczenie alkoholizmu w naszym Prywatnym Ośrodku "DWOREK OPARTOWO".


Pierwszym krokiem dla osób chcących podjąć leczenie alkoholizmu jest detoksykacja alkoholowa, czyli leczenie alkoholowego zespołu abstynencyjnego występującego u osób uzależnionych od alkoholu. Najwłaściwszą formą takiego leczenia w prywatnych ośrodkach jest stacjonarne leczenie kompleksowe alkoholizmu jakie oferujemy w naszej placówce odwykowej.

Prywatny Ośrodek Leczenia Alkoholizmu

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień od alkoholu "Dworek Opartowo" po zakończonej detosykacji prowadzi również psychoterapię, która ma na celu przyswojenie wiedzy na temat mechanizmów rządzących uzależnieniem od alkoholu oraz zdrowieniem czyli trzeźwieniem.

Pacjenci opuszczający Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień od alkoholu "Dworek Opartowo"  są wolni od substancji zmieniających ich świadomość z dalszymi zaleceniami terapeutyczno-leczniczymi.

Warto podkreślić, że w naszym ośrodku leczymy od alkoholu w domowych warunkach przy zastosowaniu najnowszych metod i leków (bezboleśnie). Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu "Dworek Opartowo" osiąga bardzo dobre wyniki w leczeniu alkoholizmu. Leczymy z alkoholizmu nawet ciężkie przypadki kliniczne. 


W trzeźwieniu nie chodzi tylko o niespożywanie alkoholu.
Trzeźwienie to nauczenie się nowego, trzeźwego postrzegania świata i korzystania z tego co nas otacza przy niezmienionej świadomości.


Właściwe leczenie alkoholizmu może uratować Twoje życie

Im szybciej osoba uzależniona od alkoholu podejmie decyzję o właściwym leczeniu alkoholizmu, tym szybciej zacznie się cieszyć szczęściem jakie płynie z trzeźwego życia. Należy pamiętać, że przestać pić to nie sztuka. Sztuką jest nie zaczynać.

Aby tak się stało należy przejść właściwe kompleksowe leczenie alkolizmu i dalej je kontynuować.

Osoby podejmujące próbę zerwania z nałogiem alkoholowym często korzystają z alternatywnych metod leczenia alkoholizmu – Esperalleczenie Esperalemwszycie EsperaluAnticol, inne leczenie farmakologiczne. Są to formy zastępcze lub wspomagające właściwe leczenie uzależnienia od alkoholu.

Osoby uzależnione od alkoholu (alkoholicy), którzy nie chcą zdecydować się na właściwe leczenie alkoholizmu, mogą zostać skierowani na przymusowe leczenie przez Komisję d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych lub Sąd Rodzinny, na wniosek najbliższych członków rodziny alkoholika.

Czym jest alkoholizm i jak go leczyć

Uzależnienie od alkoholu - alkoholizm jest chorobą pierwotną. Oznacza to, że alkoholizm nie wynika z żadnej innej choroby czy zaburzenia, ale sam w sobie jest chorobą, z której wypływają dalsze konsekwencje, między innymi wiele chorób wtórnych. Na przykład marskość wątroby czy depresja mogą być chorobami wtórnymi, spowodowanymi przez alkoholizm.

Wielu alkoholików szuka pomocy medycznej i ośrodków leczenia alkoholizmu, w tym także ośrodków prywatnych z powodu chorób spowodowanych piciem alkoholu, myśląc, że zajmują się swoim głównym problemem. Nie jest natomiast wskazane leczenie wtórnych objawów, zanim nie opanuje się uzależnienia od alkoholu.

Dopóki nie oczyścimy organizmu z toksyn jaką jest alkohol oraz dopóki osoba uzależniona od alkoholu nie nauczy się utrzymywać abstynencji alkoholowej przy pomocy terapii odwykowej, żadne leczenie alkoholika nie będzie skuteczne ani trwałe.

Fakt, że alkoholizm jest chorobą pierwotną, oznacza również, że nie ty ją spowodowałeś. Po prostu są ludzie bardziej podatni na uzależnienie od alkoholu, tak jak są ludzie bardziej podatni na chorobę serca czy cukrzycę.

Uzależnienie od alkoholu (alkoholizm) jest chorobą niezawinioną – nie można jej sobie zafundować na własne życzenie. Przeważnie pijemy alkohol bez świadomości skutków. Istnieje wiele mitów na temat alkoholu, alkoholików, alkoholizmu i czynników go wywołujących.


Alkoholizm powodowany jest przez szereg czynników: genetycznych, rodzinnych i społecznych.


Z własnej woli nikt nie chce się uzależnić od alkoholu. Typową cechą uzależnienia od alkoholu jest też brak wyboru. Na początku człowiek pije alkohol z wyboru, jednak uzależnienie od alkoholu, czyli alkoholizm zabiera ten wybór i dyktuje częstotliwość, ilość i sposób picia.


Alkoholizm jest chorobą przewlekłą, postępującą, śmiertelną.


Choroba przewlekła to taka, która rozwija się powoli. Od momentu, kiedy jesteś zdrowy (pijesz alkohol towarzysko, bez szkodliwych następstw) do momentu, kiedy uświadomisz sobie, że zostałeś alkoholikiem, może upłynąć dużo czasu.

Alkoholizm, jak każda choroba nieuleczalna, może doprowadzić do śmierci. Na leczenie alkoholizmuleczenie uzależnienia od alkoholu, składa się detoksykacja oraz psychoterapia uzależnienia od alkoholu.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu daje efekt zaleczenia choroby alkoholowej. Oznacza to, że w przypadku niestosowania profilaktyki zapobiegania nawrotom, choroba alkoholowa może ponownie ujawnić się w każdym momencie życia.

Co uszkadza picie alkoholu i jakie są skutki

Picie alkoholu uszkadza układ nerwowy, co powoduje zaburzenia myślenia i emocji. Niestety każda próba leczenia zaburzeń psychicznych i emocjonalnych bez udania się na kompleksowe leczenie uzależnień od alkoholizmu skazana jest na niepowodzenie. Detoksykacja i utrzymanie abstynencji alkoholowej to pierwszy i niezbędny krok w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Uzależnienie od alkoholu - jakie są objawy

Diagnostyka, objawy uzależnienia od alkoholu wg Światowej Organizacji Zdrowia

Według obecnie obowiązującej 10 edycji międzynarodowej klasyfikacji chorób i zaburzeń zdrowotnych ICD-10, zespół uzależnienia od alkoholu definiują następujące objawy:

1. Silne pragnienie, poczucie przymusu picia alkoholu, tzw. „głód alkoholowy

2. Upośledzenie zdolności kontrolowania zachowań związanych z piciem alkoholu – trudności w powstrzymaniu się od picia alkoholu, zakończeniu picia oraz ograniczaniu ilości wypijanego alkoholu do wcześniej założonego poziomu.

3. Fizjologiczne objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego pojawiające się w sytuacji zaprzestania lub ograniczania picia (drżenie mięśni, nadciśnienie tętnicze, nudności, wymioty, biegunka, bezsenność, lęki, drażliwość, niepokój, w krańcowej postaci omamy wzrokowe, słuchowe, majaczenia) lub używanie alkoholu lub innej substancji (np. leków) w celu złagodzenia objawów abstynencyjnych lub ich uniknięcia.

4. Zmieniona, najczęściej zwiększona tolerancja alkoholu, potrzeba spożywania większych dawek alkoholu dla osiągnięcia oczekiwanego efektu.

5. Koncentracja życia wokół picia kosztem obowiązków i zainteresowań, zmienianych, ograniczanych lub porzucanych na rzecz działań związanych z piciem alkoholu, jego zdobyciem lub likwidowaniem skutków picia alkoholu.

6. Uporczywe picie alkoholu mimo oczywistych dowodów na występowanie szkodliwych następstw picia

Uzależnienie od alkoholu - diagnoza

Uzależnienie od alkoholu diagnozowane jest wtedy, gdy wystąpiły trzy lub więcej objawów utrzymując się przez przynajmniej miesiąc lub jeśli utrzymywały się krócej niż miesiąc jednak w sposób powtarzający się w okresie roku.

Jeśli stwierdzasz, że występują u ciebie któreś z powyższych objawów, być może jesteś osobą uzależnioną od alkoholu i powinieneś skonsultować się ze specjalistą w celu przeprowadzenia diagnostyki, ewentualnie podjęcia leczenia choroby alkoholowej inaczej leczenie alkoholizmu.

Gdzie szukać darmowej pomocy dla alkoholika

Osoby chcące udać się na leczenie od alkoholu mogą zgłosić się również do poradni leczenia uzależnień alkoholowych – placówki ambulatoryjne zajmujące się terapią uzależnienia alkoholowego lub na leczenie stacjonarne w ośrodkach odwykowych skierowanych na NFZ. Wysukać odpowiednie placówki mogą Państwo wpisując w wyszukiwarkę podane niżej frazy:

  • ośrodek leczenia uzależnień od alkoholu na NFZ
  • ośrodek leczenia alkoholizmu na NFZ
  • ośrodkek terapii uzależnień od alkoholu na NFZ
  • ośrodek terapii alkoholowej na NFZ
  • ośrodek terapii alkoholizmu na NFZ

Karta Informacyjna

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień

Opartowo 2
19-206 Rajgród
woj. Podlaskie


Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 18:00

Nr konta
55 1140 2004 0000 3402 7875 1181

Szybki kontakt
Telefon +48 888 606 986
E-mail biuro@dworek-opartowo.pl

PAMIĘTAJ!
Uzależnienia można leczyć skutecznie!

Nie zwlekaj, leczenie uzależnień zacznij już dziś. Przyjedź do naszego prywatnego ośrodka leczenia uzależnień w województwie Podlaskim i razem z nami podejmij walkę o trzeźwe jutro!

Bezpłatna konsultacja